Mentor - po co, na co i dla kogo?... do tego Witalny ?Każda zmiana zaczyna się od wyznaczania celów. Sam zamiar to jednak za mało, aby dotrzeć do mety. Potrzeba jest stała świadomość, po co w ogóle wyruszyliśmy w podróż

Mentoring , to taka dyscyplina która polega na uczeniu, inspirowaniu i zarządzaniu procesem edukacji drugiej osoby. Dzięki procesowi wzrastają kompetencje i praktyczne umiejętności podopiecznego – mentee. Proces zawsze rozpoczyna się od analizy sytuacji wyjściowej i ustalenia skąd startujemy i co ma zostać zmienione, wytrenowane, wyuczone w trakcie procesu. Następnie ustalamy, jaki ma być rezultat i po czym mentee pozna, że jego oczekiwania zostały spełnione. Jakimi kryteriami sprawdzimy, czy proces się powiódł. Kolejnym krokiem jest zaplanowanie działań , które poprowadzą podopiecznego od startu do mety, czy do wyznaczonego rezultatu. Mentor podczas procesu kontroluje i koryguje sposoby i środki, oraz wyniki z poszczególnych etapów, które wykorzystywane są przez mentee w drodze do określonego rezultatu.

Aby mentor był dobrze przygotowany i merytorycznie, i psychicznie do swojej roli, elementem jego profesjonalnej pracy jest korzystanie z superwizji u starszych mentorów. Superwizja jest wsparciem merytorycznym, procesowy i psychologicznym udzielanym przez zawodowego coacha, mentora, tutora lub trenera w prowadzeniu sesji z konkretnym klientem lub grupą.

Czym nie jest mentoring – nie jest terapią, coachingiem, czy tutoringiem. Nie jest i nie należy do metod terapeutycznych, nie jest leczeniem, ani uzdrawianiem. Głównym zadaniem mentoringu jest dostarczenie sprawdzony, modelowych i potwierdzonych rozwiązań dla podopiecznego. Sposobów działania, które doprowadzą do rozwinięcia kompetencji aż do osiągnięcia założonego rezultatu, biegłości i wysokiej efektywności.

Mentoring bazuje na osobistych zasobach edukatora, jego wykształceniu, doświadczeniu, kompetencji i umiejętnościach. Zadaniem mentora jest osiągnięcie wyniku zgodnie z początkowymi ustaleniami raz zmieszczenie się w ustalonych kryteriach, które są wyznacznikiem sukcesu dla mentee. Najczęściej kryteria te wynikają z projektu w którym działa mentee, specyfiki dyscypliny , w której działa mentor. Sam projekt jest procesem, w którym kryteria efektywności są niedyskutowalne i niezamienialne podczas całego jego przebiegu. Zadaniem podopiecznego – mentee jest w najpełniejszy sposób zrealizować kryteria, by osiągną swój wymarzony wynik. W mentoringu efektywność oparta jest na sprawdzonych modelach działaniach.

MENTORING WITALNY

opiera się na wyjątkowy projekcie, który może pomóc zmieniać świat na lepsze! Projekt jest wynikiem realizacji marzeń i pasji kilkunastu osób, które wierzą, że celem naszego życia jest dbanie o jego jakość, pogodę ducha, odporność oraz wysoki poziom witalności. Łącząc doświadczenia tysięcy lat kultury azjatyckiej z dynamiką kultury zachodu, pokażemy Ci jak zatroszczyć się o zdrowie i jak skutecznie zatroszczyć się o swoich bliskich. Wierzymy, mając na to dowody, że poziom witalności, radości, zadowolenia z życia, można podnieść stosując odpowiednie techniki i ćwiczenia.


PROGRAM

stanowi zbiór efektywnych, popartych badaniami naukowymi, narzędzi w zakresie zmiany stylu życia i zachowań zdrowotnych. Uczymy z nich korzystać, dzieląc się nie tylko wiedzą, ale i swoim doświadczeniem praktycznym.

4 FILARY ZDROWIA

Podstawę merytoryczną programu stanowią 4 filary zdrowia: 1. racjonalna dieta,2. umiarkowany ruch,3. regenerujący sen,4. regularny relaks.

ODDECH BUTEYKI

Promujemy metodę prawidłowego oddychania przez nos, zapobiegającą hiperwentylacji, opisaną przez dr. Konstantyna Buteyko: „Jeśli potrafisz kontrolować i korygować swój oddech, da ci to ogromne korzyści. [...] Oddychanie jest porównywalne do energii atomowej”.

ZMIANA NAWYKÓW

Tworząc moduł nawyków inspirowaliśmy się japońską koncepcją kaizen. Kumulacja niewielkich zmian przekłada się na wielki efekt. Krok po kroku zarówno Ty, jak i Twoi bliscy możecie osiągnąć niezwykłe efekty w aspekcie holistycznego zdrowia.

UMIARKOWANY RUCH

Slow Jogging aktywność biegowa opracowana przez japońskiego prof. Hiroakiego Tanakę, jako jako japońska droga do zdrowia i długowieczności. W programie metoda ta wzbogacona jest o aspekty przy bywania w naturze, techniki potrząsania ciałem w ruchu, metodykę wyszczuplania – trucht witalny.

GRUPA WSPARCIA

W trakcie, zostaniesz objęty regularną opieką Mentora, który będzie monitorował Twój rozwój i wesprze Cię w rozwiązywaniu wyzwań w procesie prowadzącym do osiągnięcia Twojego zamierzonego rezultatu. Będziesz mieć również dostęp do Poranków Witalnych, gdzie eksperci różnych dziedzin dzielą się swoją wiedzą dot. praktycznych metod prowadzenia ku zdrowiu i witalności

DIET COACHING

Nie uczymy, co dokładnie jeść, ale jak jeść. Powiemy Ci jakimi, potwierdzonymi naukowo zasadami, należy się kierować, aby zmiana była trwała i minimalizowała efekt jo-jo. Uważne spożywanie posiłków i nieprzejadanie się, to najlepsza dieta świata.


Dla kogo jet program Mentoringu Witalnego i Mentor Witalny?

  • - dla wszystkich tych, którym nie jest obojętny własny stan zdrowia, energii, samopoczucia.

  • - dla tych, którzy chcą poprawić jakość swojego życia, a przy okazji zainspirować bliskich

  • - dla osób zapracowanych, przeciążonych obowiązkami, szukających ratunku dla swojego ciała, umysłu i ducha

  • dla osób, które otwarte są na zmiany, chcą zmienić coś w życiu zaczynając od siebie

  • - dla osób, które chcą zapobiegać chorobom i profilaktycznie wejść na ścieżki zdrowia

  • - dla tych, którzy czują, że „gonitwa życia” nie prowadzi do niczego dobrego

  • - dla osób, które chcą zwolnić, zbudować równowagę w swoim życiu i poczuć, że naprawdę żyją każdą, radosną chwilą dnia codziennego .


Działamy już w całej Polsce. Zachęcamy do skorzystania z naszego doświadczenia i unikalnego programu, który da Ci więcej, niż myślisz :)


Edyta Dawiskiba

mentor witalny, coach zdrowia,

instruktor Slow Joggingu

www.twoja-przestrzen.pl

www.vitalacademy.coach

99 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie